Меню
Your Cart

Сертифікація: міжнародні стандарти текстильної продукції

Сертифікація текстилю – це підтвердження третьою стороною задекларованої якості продукції та дотримання певних стандартів її виробництва. Мета сертифікації – забезпечити адекватний рівень відповідності продукції заданим вимогам.

Маркування, яке підтверджує відповідність стандарту, гарантує споживачам, що вони вибирають товари без шкідливих речовин, при їх виробництві не забруднювалось довкілля й не страждали тварини.  

Застосування сертифікатів  стало результатом росту обсягів текстильного виробництва та розширення асортименту екотекстилю. Інноваційні екологічні продукти потребували єдиної стандартизації. Впровадження міжнародних стандартів сприяло пожвавленню міжнародного обміну, популяризації органічного текстилю, воно нівелювало плутанину серед виробників, роздрібних торговців та споживачів.

1. OEKO-TEX® Standard 100 

Oeko-Tex® Standard 100 –  це система незалежних перевірок текстильної продукції на вміст шкідливих речовин. Тестування текстильних виробів проходить за уніфікованими критеріями. Споживач, який купує одяг з етикеткою Oeko-Tex® Standard 100, може бути впевненим, що кожен компонент цього виробу, кожна нитка, ґудзик чи інший аксесуар пройшов перевірку на вміст шкідливих речовин. Таке маркування означає, що продукція не шкідлива для здоров’я людини.   

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Додаток 4, клас продукції 2

Відповідає вимогам, що охоплюють значення рН і вміст, наприклад, пестицидів і важких металів.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®,

Додаток 6, клас продукції 1 

Висуває ще суворіші вимоги до вмісту компонентів, що небезпечні для здоров'я людини та навколишнього середовища.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Органік, додаток 6, клас продукції 1

Стосується органічних продуктів. Стандарт гарантує, що ця бавовна органічна і не містить ГМО.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Перероблений, додаток 4, клас продукту 2

Стосується продуктів, які містять понад 20 % переробленого волокнистого матеріалу і  піддаються тестуванню.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Перероблений, додаток 6, клас продукту 1

Висуває додаткові, більш жорсткі вимоги для продуктів, які містять понад 20 % переробленого волокнистого матеріалу та піддаються тестуванню.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

OEKO-TEX 5

Етикетка Standard 100, прикріплена до текстильного виробу, гарантує впевненість в тому, що кожен компонент цього виробу, кожна нитка, ґудзик чи інший аксесуар перевірені на вміст шкідливих речовин. Це значить, що виріб безпечний для здоров’я людей. Незалежні інститути та лабораторії, які перевіряють продукти, беруть до уваги багато регламентованих і нерегламентованих речовин, що можуть бути шкідливими для здоров’я людини. 

2. GRS_Global Recycled Standart 

The Global Recycled Standard (GRS) або Глобальний стандарт вторинної сировини – це міжнародне добровільне маркування, що гарантує ідентичність вмісту органічних волокон та матеріалів в процесі виробництва, від фермерського господарства до готової продукції. GRS – це етикетка, яка дозволяє перевіряти й відстежувати перероблений матеріал протягом всього виробничого ланцюга. Також контролюється використання потенційно небезпечних речовин та умов праці. Продукти з сертифікатом GRS повинні містити принаймні 50% переробленого матеріалу.  

3. PETA Approved Vegan 

Сертифікат PETA Approved Vegan отримують товари, які не містять жодних матеріалів тваринного походження. «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA) – найбільша у світі організація, яка займається захистом прав тварин. Організація налічує понад 9 млн членів та прихильників. Веганський логотип, схвалений PETA, підкреслює одяг, аксесуари, меблі та предмети домашнього декору, виготовлені з веганських альтернативних матеріалів, які не мають елементів тваринного походження, таких як шкіра, хутро, шовк, пір’я або кістки.

4. RoHS_Restriction of Hazardous Substances Directive

RoHS – абревіатура від англійської назви Restriction of Hazardous Substances, що перекладається обмеження використання небезпечних речовин. Директива RoHS була вперше опублікована у 2003 році. Ця директива обмежує вміст певних небезпечних і шкідливих речовин в електричному та електронному обладнанні, які завдають шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю населення.


5. EVE VEGAN

EVE VEGAN – сертифікаційна зареєстрована торгова марка, що діє в усьому світі. Стандарт гарантує відповідність міжнародним веганським критеріям, які зазвичай підтверджуються основними асоціаціями Європи. Це офіційна добровільна марка для тих, хто шукає гарантовані продукти без інгредієнтів тваринного походження. Вироби з таким маркуванням не містять ніяких елементів тваринного походження, включаючи продукти розведення, забою, полювання та рибальства і не тестувалися на живих тваринах.


6.  Organic blended content standard

Organic blended content standard (Стандарт вмісту органічних сумішей, OCS) – це міжнародне добровільне маркування, яке гарантує ідентичність вмісту органічних волокон/матеріалів в процесі виробництва, від фермерського господарства до готової продукції. Професійний сторонній орган з сертифікації перевіряє кожен етап ланцюжка утворення вартості. Продукти з маркуванням OCS blended повинні містити не менше 5% органічних матеріалів.


7. Organic 100 content standard 

Organic 100 content standard (Стандарт органічного вмісту, OCS) – це міжнародне добровільне маркування, яке гарантує ідентичність вмісту органічних волокон/матеріалів в процесі виробництва, від фермерського господарства до готової продукції. Професійний сторонній орган з сертифікації перевіряє кожен етап ланцюжка утворення вартості. Продукти з маркуванням OCS 100 повинні містити не менше 95% органічних матеріалів.


8. GOTS_Global organic textile standard  

Global organic textile standard (Глобальний стандарт органічного текстилю, GOTS) – це визнаний провідною світовою спільнотою обробкою стандарт для текстилю з органічних волокон. Стандарт охоплює обробку, виготовлення, упакування, маркування, торгівлю та розподіл всіх текстильних виробів, виготовлених із щонайменше 70% сертифікованих органічних натуральних волокон.


9. ISO 15797 

Стандарт ISO 15797 має повну назву «Текстиль. Промислове прання та процедури обробки для тестування робочого одягу»

ISO 15797 є міжнародним стандартом для оцінки придатності продукту для промислового прання. Випробування проводяться в тісній співпраці із зовнішніми експертами.


10. HACCP /DIN 10524 (в ID) 

Стандарт HACCP/DIN 10524 (в ID) містить вимоги щодо виготовлення, вибору, застосування та обслуговування одягу для працівників виробництва харчової продукції та громадського харчування. Продукт був розроблений відповідно до вимог гігієни для виробництва харчових продуктів, як визначено в HACCP - сертифікований в Hohenstein. HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) – це система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. 


11. EU Ecolabel 

EU Ecolabel – це європейський знак сертифікації, який надається екологічно чистим продуктам або послугам. Екомаркування – це ваша гарантія того, що одяг із екомаркуванням ЄС якнайменше впливає на навколишнє середовище. Екомаркування гарантує, що одяг не буде містити залишків пестицидів та інших шкідливих хімічних речовин, що були використані тільки екологічно чисті барвники, що стічні води обробляються відповідально.

12. Сертифікат TZÚ 

Textilní zkušební ústav (TZU) гарантує, що текстильні вироби, які мають цей сертифікат, відповідають високим стандартам якості та безпеки, підтверджуючи це через випробування та аналізи, проведені чеським технічним інститутом. Тільки після проходження випробувань та перевірок, проведених за певною методологією, Інститут тестування текстилю надає висновок, що продукція відповідає гігієнічним вимогам технічної специфікації та не несе ризику для здоров’я людей при її використанні.

Ми використовуємо файли cookie, щоб Вам було зручніше використовувати наш сайт. Продовжуючи користуватися цим веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.