Стандарт 100 ОEKO-TEX

OEKO-TEX — це незалежне міжнародне тестування текстильних виробів на всіх стадіях їх виробництва за уніфікованими критеріями.

OEKO-TEX був заснований в 1992 році австрійським Текстильним дослідним інститутом (OTI) і німецьким науково-дослідним інститутом Хохенштайн, з метою забезпечення об'єктивного і надійного маркування продукції для споживачів. Його мета - гарантувати, безпеку продукції для здоров'я.

Стандарт забороняє використання не тільки речовин, які заборонені законодавством багатьох країн, в тому числі і ЄС (азобарвники, формальдегіди, кадмій, нікель та інші), але також і небезпечних речовин, які поки не забороняються законодавством. Крім того, сертифікат забороняє використання речовин, які завдають шкоди навколишньому середовищу.

При проходженні сертифікації товари діляться на 4 групи:

I. Текстильні  товари і текстильні іграшки для немовлят і дітей до 3 років: нижня білизна, постільна білизна та приладдя, м'які іграшки, повзунки і т.д.

II. Текстильні товари, велика частина поверхні яких безпосередньо контактує зі шкірою: нижня білизна, постільна білизна, махрові вироби, сорочки, блузки, шкарпетки і т.д.

III. Текстильні товари, при вживанні не мають зі шкірою безпосереднього контакту & nbsp; або частиною своєї & nbsp; поверхні з нею незначно контактують: куртки, пальто, матеріали для верхнього одягу і т.д

IV. Декоративні матеріали для інтер'єру: столова білизна, меблеві тканини, штори, а також текстильні шпалери і килимові покриття  и т.д.

За сертифікацію OEKO-TEX відповідальні 17 дослідницьких інститутів: це міжнародне співтовариство з філіями більш ніж в 40 країнах світу. Знак про проходження цієї процедури добре знають споживачі - він гарантує якість і безпеку придбаних текстильних виробів.